Na początku tego roku po kilka latach prac legislacyjnych przyjęto nowy akt prawny dotyczący ochrony danych osobowych osób fizycznych, tym samym reforma prawa ochrony danych osobowych stała sie faktem.

W polskim obrocie gospodarczym i prawnym krajowa ustawa o ochronie danych osobowych z uwagi na brak finansowych sankcji karnych często była i jest słabo przestrzegana. Generalny Inspektor Danych Oosbowych dotychczas nie dysponował środkami prawnymi odstraszającymi czy przymuszającymi do stosowania prawa ochrony danych osobowych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych oosbowych, które zostało w tym roku uchwalone i po okresie vactio legis zacznie obowiązywać we wszystkich państwach UE jest aktem prawnym, które wprowadza wiele nowych rozwiązań w tym dotkliwe sankcje karne za naruszenia przepisów.

Mimo, iż aktualnie mamy okres oczekiwania na wejście w życie rozporządzenia jest to właściwy czas na rozpoczęcie przygotowań oraz uporządkowanie obszaru przetwarzania danych osobowych w firmach oraz instytucjach.

Przybliżyć tematykę nowego prawa oraz zpoznać z nowymi rozwiązaniami mogą pomóc organizowane aktualnie szkolenia na temat nowego rozporządzenia unijnego. Nasza kancelaria również przygotowała takie szkolenie dla podmiotów prywatnych oraz publicznych z Zamościa i okolic.

Warto zapoznać się z  programem i skorzystać ze szkolenia w szczególności powinny to zrobić podmioty przetwarzające duże ilości danych osobowych lub przetwarzające dane wrażliwe na przykad dane dotyczące zdrowia.Program najbliższego szkolenia znajdziesz tutaj Zamość_Nowe prawo ochrony danych osobowych.

Szkoleine w Warszawie, Zamościu, Lublinie, Krakowie … można także zorgnizować w dowolnym terminie na podstawie dodatkowych uzgodnień.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *