W marcu 2020 r. wchodzi w życie długo oczekiwana nowelizacja prawa upadłościowego. Jest to istotna informacja dla wszystkich zadłużonych. Poniżej artykuł na ten temat z Tygodnika Zamojskiego, który merytorycznie był konsultowany ze mną.

Nowe przepisy prawa upadłościowego dają możliwość ogłoszenia upadłości każdemu, kto wykaże, iż jest niewypłacalny. To istotna i korzystna dla zadłużonych zmiana.

Sąd we wstępnej fazie, w celu ogłoszenia upadłości nie będzie już badał stopnia winy dłużnika w przyczynieniu się do swojej niwypłacaności. Jednak kwestie te będą badane, tyle, że na późniejszym etapie. Wina dłużnika będzie miała znaczenie przy ustalaniu planu spłaty i jego warunków.

Na koniec warto zaakcentować, że przepisy znowelizowanego prawa upadłościowego nie umożliwią oddłużenia się wszystkim bez wyjątku.

Każdy przypadek i okoliczności zadłużenia, mimo, iż podobne, różnią się w szczegółach. Stąd tak ważne, aby przed złożeniem wniosku do sądu dokonać analizy wszystkich okoliczności mających znaczenie w postępowaniu o ogłoszenie upadłości. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, którą świadczy również nasza Kancelaria ( Radca Prawny Zamość ) znajdująca się przy Rynku Solnym 1, lub telefonicznie 506 409 619


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *